Abiyeler İçin Uygun Ayakkabı Modelleri

Abiye satın almak başlı başına önemli ve titiz davranılması gereken bir süreçtir. Ancak abiyenin altına ayakkabı seçimi belki de abiye almaktan daha zorlu bir süreçtir. Abiye için uygun ayakkabı modelleri kıyafetin rengine uyumlu olacak şekilde tercih edilen modellerden başka tarz ve şıklık açısından da denk olmalıdır. Bunun için abiye ayakkabısı satın alırken mutlaka abiye kıyafetinde yanınızda olması gerekmektedir. Abiye kıyafetler genel itibariyle taşlı, pullu, payetli ürünlerdir. Bunların altına alınacak olan ayakkabının abiyenin şıklığını bozmadan seçilmesi önemlidir. Ancak abiyenin şıklığı bozulmasın diye yoğun işlemesi bulunan bir abiyenin altına benzer yoğunlukta bir ayakkabı kullanımı gözü yoracaktır.

Abiyeler için uygun ayakkabı modelleri seçimi yapılırken en zorlanılacak konu renk uyumudur. Elbiseyle aynı renk ayakkabı tercihlerinde rengi tutturmak başlı başına meseledir. Özellikle siyah ve kırmızı gibi renklerde ton farkı açıkça belli olmaktadır. Bunun için bu renklere abiye ayakkabı alınacaksa ya özel tasarım bir ayakkabı tercih edilmesi yerinde olacaktır. Tasarlatacağınız ayakkabıyı elbisenin kumaşından seçebilir veya elbiseye kontras olacak bir renk tercih edebilirsiniz.

Abiyeler için uygun ayakkabı modelleri genellikle sivri burun ve ince topuklu ayakkabılardır. Bazı bayanlar ayakları yorulduğu için küt burunlu ayakkabıları da tercih edebilirler. Ancak sivri burunlar abiyelerin altında oldukça şık görünmektedir. Stiletto kullanımı abiye elbiselerde tercih edilmesi gereken bir uygulamadır. Topuğun boyu ne kadar uzarsa o ölçüde abiye elbise şıklaşacaktır.

İlk Yorumu Sİz Yapın